Kamera GoPro HERO 8 BLACK

Dostępność: Przedsprzedaż
Wysyłka w: 25 dni
Cena: 1 899,00 zł 1899.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nowa kamera GoPro HERO 8 Black to najbardziej zaawansowana kamera sportowa w historii marki GoPro! Wyposażona została w szereg nowych funkcji, które bezpośrednio przekładają się na tworzenie jeszcze lepszych ujęć. Dodatkowo polepszone funkcje takie jak TimeWarp 2.0 oraz HyperSmooth 2.0 sprawią, że będziesz używać najlepszej kamery na rynku. Niezależnie, czy będziesz wykorzystywać swoją kamerę podczas podróży, nagrywania vlogów, jazdy na rowerze, nurkowania czy też jazdy na w zimę na stoku - GoPro HERO 8 Black sprawdzi się w każdych warunkach.

GoPro HERO 8 Black - najlepsza kamera sportowa?

Najnowszej GoPro HERO 8 Black to najbardziej wszechstronny model kamery sportowej w historii. Usunięcie ramki sprawia, że udoskonalona konstrukcja bez większego problemu zmieści się do małego etui, plecaka czy też do zwykłej kieszeni. Dzięki niewielkim gabarytom, bez żadnego problemu będziesz w stanie używać jej w każdej sytuacji, rejestrując tym samym wszystkie ważne dla Ciebie wydarzenia oraz chwile te które warto zapamiętać. Wielkim atutem nowej kamery GoPro jest to, że nie wymaga ona teraz posiadania ramki montażowej. Dzięki czemu nie tylko zmniejsza się gabaryt całego sprzętu, ale również nie musimy już wyjmować kamery by np. wymienić baterie lub podłączyć do stałego zasilania. Doskonała jakość nagrań wynikająca z zaawansowanego procesora obrazu daje nam doskonały końcowy efekt, skutecznie reagując na zmieniające się otoczenia oraz warunki oświetleniowe. Po raz pierwszy w historii istnienia kamer sportowych GoPro, flagowy model oferować będzie nagrywania w 4K UHD bez zakrzywiania obrazu w trybie LINEAR.

Obsługa kamery - co się zmieniło?

GoPro 8 Black jest jeszcze bardziej intuicyjna oraz prostsza on poprzednich modeli. 2-calowy dotykowy wyświetlacz, który zapewnia nie tylko bardzo dobre poruszanie się po intuicyjnie zaprojektowanym menu, ale również pozwala na stworzenie własnych skrótów do wybranych przez Ciebie ustawień. Dzięki zaimplementowanym komendom głosowym pozwalającym na sterowanie kamerą nawet gdy masz zajęte ręce, nie umknie Ci żadna ważna chwila godna uwiecznienia na zdjęciu czy też nagrania.

Rzucasz się w wir wydarzeń? Żaden problem.

Możliwość nagrywania krótkich materiałów video pozwala na lepszą selekcję materiału oraz o wiele wydajniejszy montaż z poziomu aplikacji GoPro App. Funkcja nagrywania krótkich filmów o długości 15 oraz 30 sekund pozwala na zarejestrowanie wszystkich momentów wartych nagrania bez obawy, że zostaną one nadpisane przez niepotrzebny materiał, w momencie gdyby zapomnisz wyłączyć nagrywanie. Podczas rejestrowania z tyłu ekranu cały czas będziemy informowani o ilości nagranego materiału, a kamera automatycznie skończy nagrywanie po upływie danego czasu. Kamera GoPro HERO 8 Black idealnie nada się dla osób nagrywających vlogi opierające się na zmianach lokacji nagrywania, częstych ciekawych przejściach - krótkie filmy nadają dynamiki oraz tym samym pozwalają na pozbycie się zbędnego materiału. Tryb QuickCapture to nie tylko dodatkowa oszczędność baterii ale również zachowanie większej ilości miejsca na karcie. Funkcja pozwalająca nam na włączenie nagrywania w wcześniej ustawionych parametrach po raptem paru sekundach, świetnie się nad do uchwycenia momentów których nie możemy przegapić. Po zakończeniu nagrania kamera automatycznie zapisuje materiał oraz wyłącza się, automatycznie stając się gotową do następnego użycia.

Lepiej, płynniej i 2.0 - Hypersmooth

Dzięki udoskonalonym algorytmom Hypersmooth 2.0, GoPro HERO 8 Black oferuje najwyższy poziom stabilizacji przy nagrywaniu w najwyższej rozdzielczości 4K UHD w prędkości do 60 klatek/s. W przypadku nagrywania w FullHD w 1080p do dyspozycji jest 240 klatek/s. dzięki czemu jesteśmy w stanie spowolnić materiał 8 krotnie! Różnicą z poprzednimi modelami GoPro jest to, że nawet w przypadku 240 klatek również działać będzie stabilizacja Hypersmooth 2.0, zapewniając idealnie wystabilizowany materiał. Dodatkową nową opcją jest wybór poziomu działania stabilizacji - standardowy, wysoki i zwiększony. Możesz dopasować stabilizację to swoich potrzeb oraz intensywności drgań występujących na nagraniu. Dodatkowo w aplikacji GoPro App jest dostępna opcja poziomowania nagrania względem horyzontu, co bardzo dobrze dopełnia całości, sprawiając że Twoje nagrania zapewnią prawdziwe kinowe ujęcia.

Usprawniony tryb Timewarp 2.0 działa teraz jeszcze lepiej, samemu dobierając w inteligentny sposób stopień stabilizacji Hypersmooth 2.0 oraz przyspieszenia nagrania, w zależności od wykrytych drgań oraz dokładnej analizy nagrywanej scenerii. Bardzo fajnym dodatkiem jest możliwość wyłączenia przyśpieszenia w momencie nagrywania, dzięki czemu będziemy w stanie wyeksponować element lub wydarzenie na nagraniu i przy użyciu jednego przycisku powrócić do nagrywania tego samego filmu w przyspieszeniu.

Kolejną zmianą różniącą kamerę GoPro HERO 8 Black z poprzednikami będzie możliwość ustawiania ręcznie parametrów dla tryby Timewarp 2.0 za pomocą funkcji ProTune. To świetne narzędzie dla zaawansowanych użytkowników oraz profesjonalistów pracujących później nad edycją materiału, dając jeszcze większe pole do manewru do dalszej postprodukcji. Teraz możesz ustalić m.in. takie wartości jak balans bieli, poziom ostrości, ISO, prędkość migawki, profil kolorystyczny i wiele więcej.

GoPro HERO 8 Black – nowy poziom robienia zdjęć

Nowa kamera firmy GoPro do dyspozycji użytkowników udostępnia 5 trybów robienia zdjęć - pojedyncze, seryjne, nocne, poklatkowe oraz liveburst. Ostatni z trybów, jest to nowa funkcja zdjęć seryjnych robionych co 1,5 sekundy, pozwalająca nam na animację serii w krótki film bądź wybranie najlepszego zdjęcia, by przesyłać go dalej swoim znajomym, rodzinie lub też udostępnić w mediach społecznościowych. W dopracowanym trybie Superphoto kamera GoPro daje radę jeszcze lepiej rozpoznać scenerię oraz poprawia zdjęcia w oparciu o warunki, w których były one robione. Tryb Hight Dynamic Range czyli HDR działa teraz również bardzo dobrze stacjonarnie, co do tego momentu podczas ruchu, zapewniając tym samym jeszcze większą szczegółowość w kontrastowych warunkach. Kolejnym ukłonem w stronę zaawansowanych użytkowników ze strony GoPro jest możliwość zapisywania we wszystkich trybach zdjęć w postaci nieskompresowanych plików RAW w rozdzielczości 12 megapikseli. Możliwość automatycznego montażu zdjęć w film od razu z poziomu najnowszej kamery firmy GoPro z wydłużonym czasem naświetlania, jest to jedna z wielu nowości, dzięki czemu nie musimy robić już tego ręcznie za pomocą oddzielnego programu.

Bardzo fajnym dodatkiem do trybu zdjęć w nowej kamerze GoPro jest samowyzwalacz do ustawienia przez użytkownika, na czas 3 lub 10 sekund. Daje nam to mnóstwo możliwości na wyjazdach, gdzie bez problemu zrobimy zdjęcie sobie z cała grupa znajomych i w razie czego będziemy w stanie postawić kamerę na statywie i dołączyć do fotografowanych. Zarówno na tylnym jak i przednim ekranie będziemy mogli dostrzec informację, ile czasu pozostało do zrobienia zdjęcia.

8 - również na żywo!

Nowa kamera GoPro HERO 8 Black umożliwia teraz streaming na żywo w rozdzielczości FullHD 1080p. Mamy możliwość udostępniania na platformy Facebook i YouTube za pomocą aplikacji GoPro App, a oddzielnie zapis transmisji mamy możliwość transmitować na kartę pamięci w dowolnej rozdzielczości. Fajnym dodatkiem w odróżnieniu od HERO 7 Black jest to, że podczas streamingu działa stabilizacja Hypersmooth 2.0, dzięki czemu będziesz w stanie dostarczyć odbiorcom przejrzysty materiał o bardzo wysokiej jakości.

Ustaw swoje GoPro tak jak lubisz!

Kolejną nowością wprowadzającą przez GoPro HERO 8 Black jest możliwość personalizacji. GoPro przygotowało w swojej kamerze profile uniwersalnych ustawień pod dane warunki. Dzięki obecnym ustawieniom kamera pomoże Ci pozyskać najlepszej jakości nagrania, niezależnie czy są to ujęcia statyczne, dynamiczne, w zwolnionym tempie czy też sportowe. HERO 8 Black oferuje również możliwość utworzenia własnych skrótów (tak zwanych "setów"), dzięki czemu będziesz mieć jeszcze prostszy dostęp do preferowanych parametrów.

Jeszcze więcej szczegółów!

HERO 8 Black za zasługą GoPro będzie pierwszą kamerą zdolną nagrywać materiał w najnowszym kodeku H.265 HEVC z przepustowością danych 100 Mbps. Nowy kodek cechuje się o połowę lepszą bezstratną kompresją względem H.264 co sprawia, że nagrywane materiały zajmują mniej miejsca, nawet w przypadku najwyższej rozdzielczości. Wysoki bitrate bardzo dobrze wpływa na ilość rejestrowanych informacji, dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej szczegółowy, niż kiedykolwiek wcześniej w przypadku kamer GoPro. Bezpośrednio wpływać to będzie na jakoś nagrań zarówno w trybie automatycznym jak i skierowanym do użytkowników używających kamery w trybie ProTune. Jest to spowodowany tym że, tak wysoki bitrate pozwala na swobodną postprodukcję, dzięki potężnej ilości informacji na nagraniu - bez zbędnej nadwagi dzięki HEVC.

GPS największej klasy.

Zaimplementowany w najnowszej kamerze GoPro HERO 8 Black moduł GPS najwyższej klasy o zwiększonym odświeżaniu musi spełnić wszystkie wymogi podczas używania go w kamerze sportowej. Porcję informacji z każdej klatki nagrania w czasie rzeczywistym uzyskamy dzięki odświeżaniu zapisuj danych na poziomie 120Hz, dzięki czemu będziesz w stanie analizować przejazd motocyklem po torze, zjazd na nartach ze stoku, czy też zwykła trasę do pracy na rowerze bądź hulajnodze elektronicznej za pomocą danych z GPS. Zegary znajdują się w aplikacji Quikstories w postaci naklejek nakładanych na nagranie dostarczających nam informacji o takich wartościach jak: trasa, przeciążenie, czas, prędkość, zmiana wysokości i wiele innych.

 

Mocniejsza kamera - lepsze akumulatory

Akumulatory o pojemności 1220mAh są kolejną nowością jaką wprowadza kamera HERO 8 Black. Zapewniające wydajna oraz stabilną pracę kamery, o zaawansowanych parametrach wymagają jak najlepszej konstrukcji ogniwa by zapewnić działanie kamery w każdych warunkach. Bateria jest kompatybilna z wstecznymi modelami GoPro HERO 6 Black oraz HERO 7 Black, ale można odróżnić ją po niebieskim gnieździe akumulatora.

GoPro HERO 8 Black - moduły. Co to takiego?

Najnowszy flagowy model firmy GoPro - HERO 8 Black, wprowadza na rynek kolejną innowację, tym razem w postaci doczepianych modułów. Dodatkowe akcesoria zwiększające możliwości w czasie vlogowania, to:

- Media Mod
- Light Mod
- LCD Mod

Media mod jest to zaawansowany system nagrywania dźwięku, przy użyciu świetnej jakości mikrofonu zewnętrznego. Pełni on rolę ramki, w której znajdują się również dwa miejsca na zewnętrzny mikrofon lub doczepiany ekran LCD oraz lampę doświetlającą. Bardzo dobrze sprawdza się to podczas prowadzenia video blogów.

Light Mod jest to bardzo mocna ( maksymalnie 200 lumenów ), 10 diodowa lampa LED które bardzo dobrze sprawdzi się jako doświetlenie kadru w momencie nagrywania w ciemniejszych warunkach. Maksymalnie może ona pracować do 6 godzin.

LCD MOD to doczepiany ekran, dzięki któremu mamy kontrolę kadru w momencie, gdy kierujemy kamerę na samego siebie. Daję nam to możliwość sprawniejszego ustalenia kadru do zrobienia zdjęcia, ale również na bieżąco możemy poprawiać nagranie jednocześnie podglądając obraz w czasie rzeczywistym.

W zestawie GoPro Hero 8 Black

• Kamera HERO8 Black

• Akumulator

• Mocowanie samoprzylepne do powierzchni zakrzywionych (kasku)

• Klamra mocowania + śruba skrzydełkowa

• Kabel USB-C

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl